PALARNIA KAWY 100% zadowolonych klientów  Darmowa wysyłka od 99zł

Jeżeli szukasz wyjątkowych kaw, po prostu nie możesz pominąć Kolumbii, która od wielu lat słynie z wyjątkowych i przepysznych kaw. Kawy pochodzące z Kolumbii zyskały swą renomę dzięki ciężkiej pracy ludzi oraz doskonałego terenu do uprawy kawy.

Okręg Quindio, z którego pochodzi nasza kawa - Finca Palmichal rozciąga się na zachód od najwyższych wzniesień Andów Sierra, Cordillera Central. Region ten słynie z przepięknych zielonych dolin, które otaczają imponujące wulkany. Obszar ten stanowiący część Eje Cafetero (oś kawy) słynie z tradycyjnego sposobu uprawy kawy.

Na południo Quindio leży gmina Genova, a plantacja Atolano Giraldo's Finca Palmichal zajmuje 53 ha. Plantacja zlokalizowana jest wzdłuż bujnych wzgórz nieopodal drzew juki oraz zielonych bananowców. Osoby zajmujące się uprawą kawy na tej plantacji, to trzecie pokolenie zajmujące się uprawą kawy w tym regionie.

Uprawa na tym obszarze kawa przez lata była udoskonalana w celu stworzenia Arabiki obfitej w aromaty oraz o idealnym body. Dwie pory deszczowe w tym regionie pozwalają na zbiory dwa razy do roku, dzięki czemu możemy mieć stały dostęp do tej kawy przez cały rok.

Kraj
Kolumbia
Region
Génova, Quindío

Wysokość
1560 metrów n.p.m.

Gatunek
Castillo

Proces
Washed

Moc palenia
Full City
Zdjęcie przesłane przez Paulinkę 🙂 Dziękujemy

Wyjątkowo delikatna, niespotykanie słodka o wyśmienitych herbacianych oraz owocowych nutach oraz aksamitnym body – to krótki i pełny opis kawy, którą otrzymacie. Kawa uprawiana jest w idealnych warunkach, na zielonych wzgórzach Andów Sierra, otoczonych licznymi wulkanami. Zarówno wyjątkowe warunki jak i ciężka praca przy uprawie tej kawy sprawia, że w swoje ręce otrzymujecie kawę wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju.

Powiązane produkty

Kawy 250g taniej o 35% a 500g taniej o 25%
x