et-loader

PALARNIA KAWY 100% zadowolonych klientów  Darmowa wysyłka od 99zł

Kostaryka słynie z uprawy wspaniałych kaw, a rejon West Valley uznawany jest za ten, z którego pochodzą najlepsze kawy. Właściciele plantacji utrzymują tradycyjne metody upraw, stale zapewniając najwyższą jakość oferowanych kaw.

Kawa ta pochodzi niemal samego centrum Kostaryki - regionu West Valley, który znajduje się niezwykle blisko cudownych rezerwatów przyrody “Reserva Forestal Peñas Blancas", “Parque Nacional Juan Castro
Blanco”, “Parque Nacional Volcán Poás”.

Kawa uprawiana jest na znacznych wysokościach od 1400 do 1700 m. n.p.m. na podłożach wulkanicznych. W miejscu tym średnia temperatura to aż 21,5 st. C., a wilgotność to około 81%. Wszystko to sprawia, że smak dobrze palonej kawy jest jasny oraz delikatny z aksamitnym Body.

Kawa, którą oferujemy zrywana jest z drzewek kawowca Arabica szczepu Caturra i Catuai, następnie obrabiana metodą "na mokro" oraz suszona na słońcu, którego w Kostaryce nie brakuje.

Idealnie nadaje się do zaparzania wszelkimi metodami. Ze względu na jej delikatny smak, polecamy ją szczególnie do metod przelewowych (Drip, Aeropress), sprawdzi się jednak również w ekspresach automatycznych.

Kraj
Kostaryka
Region
West Valley

Wysokość
1400-1700 metrów n.p.m.

Gatunek
Caturra, Catuai

Proces
Washed

Moc palenia
Full City

Kostaryka jako pierwszy z krajów Ameryki Środkowej zaczęła uprawiać drzewka coffea arabica i od tego czasu słynie z produkcji wyśmienitej, łagodnej kawy. Kawa pochodząca z regionu West Valley rośnie w otoczeniu rezerwatów przyrody i jest uprawiana na małych, zacienionych farmach. Kawa ta ujmuje łagodnością połaczoną z karmelową słodyczą i nutką kwasowości, jedwabistym body oraz orzechowym aromatem.

Powiązane produkty