fbpx

Dlaczego warto pić kawę przed treningiem

Wieloletnie badania naukowe dowodzą, że picie kawy przed treningiem umożliwi osiąganie lepszych rezultatów a przy okazji zwiększy spalanie tłuszczu w organizmie, co w konsekwencji doprowadzi do szybszego chudnięcia.

Dlaczego tak się dzieje ?

 1. Kofeina poprawia metabolizm

  Kofeina poprawia metabolizm, dzięki czemu w trakcie treningu organizm spala więcej kalorii. Dodatkowo kawa sprawia, iż organizm zamiast spalać cukry w pierwszej kolejności spala tłuszcz. Dzięki temu z jednej strony pozbywamy się niechcianych kalorii w postaci tłuszczu a z drugiej strony mamy więcej siły i możemy ćwiczyć dłużej.Dodatkowym atutem picia kawy jest mniejsze poczucie łaknienia, przez co po prostu mniej jemy.Badania opublikowane w International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism udowadniają, iż sportowcy pijący kawę przez treningiem spalali do 15 procent więcej kalorii w ciągu trzech godzin po treningu.W Japonii przeprowadzono badania, które wskazywały, że wśród osób pijących kawę przed treningiem występował 30-sto procentowy wzrost przepływu krwi do 75 minut od jej wypicia. Oczywiście przekłada się to na lepsze dotlenienie i odżywianie mięśni, dzięki czemu treningi mogą być bardziej intensywne.

 2. Kawa zwiększa wydolność organizmu

  Wiele przeprowadzonych badań wykazuje korelację pomiędzy piciem kawy a osiąganiem lepszych wyników sportowych. Raport opublikowany w gazecie Sports Medicine wskazuje, że sportowcy, którzy piją kawę zawierającą kofeinę byli zdolni do większych i dłuższych wysiłków fizycznych, niż ich koledzy, który nie korzystali z dobrodziejstwa małej czarnej.

 3. Kawa zmniejsza ból

  Naukowcy z University of Illinois udowodnili, że picie kawy zawierającej kofeinę zmniejsza intensywność odczuwanego bólu podczas treningu. Picie kawy, sprawi, że będziemy mogli ćwiczyć z większą intensywnością, a tym samym szybciej osiągniemy wyznaczane sobie cele. Picie kawy poprawia też pamięć. Badacze z Johns Hopkins University odkryli, że kofeina zwiększa pamięć do 24 godzin po jego konsumpcji. Naukowcy dali ludziom niespożywającym do tej pory kawy popularną „małą czarną. Osoby, które wypiły kawę lepiej zapamiętały obrazy z przedstawionych ich obrazów od tych, którzy jej nie pili. Może to być dobry prognostyk na trening – zwłaszcza, jeśli intensywność i różnorodność ćwiczeń jest spora.

 4. Szybsza regeneracja i odzyskiwanie siły

  Kofeina pomaga zrekompensować utratę siły mięśni, który występuje wraz z wiekiem – tak głosi przynajmniej publikacja w Journal of Applied Physiology. Te efekty ochronne mięsni zaobserwowano zarówno w mięśniach przepony, jak również w mięśniach szkieletowych. Wyniki pokazują, że kofeina pomaga zachować ogólną sprawność i zmniejszyć ryzyko urazów związanych z wiekiem.

Aby możliwe było osiąganie jeszcze lepszych wyników proponujemy picie świeżo palonej kawy, która oprócz magicznych własności opisanych powyżej zapewni najzdrowszy sposób dostarczania kofeiny do organizmu.

Najlepsza świeżo palona kawa tylko od Manufaktury Kawy.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

X