fbpx

Zielona kawa i odchudzanie

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, że kawa to brązowe lub ciemno-brązowe ziarna. Często widujemy również kawę w postaci zmielonej, lub kawy rozpuszczalnej w postaci małych brązowych granulek, które łatwo rozpuszczają się po zalaniu ich gorącą kawą.

Mało kto wie, jak powstaje brązowa kawa oraz jakie wyjątkowe właściwości posiada.

Kawa, którą pożywamy w postaci brązowych ziaren mielonych w młynkach do kawy, lub kupowana już w postaci zmielonej powstaje w procesie wypalania ziaren zielonych.

Ziarna zielone są wielokrotnie mniejsze niż te po wypaleniu o kolorze wyblakłej zieleni przechodzącej w bardzo delikatną żółć. Ziarna te pod wpływem wysokiej temperatury zaczynają pęcznieć powiększając swoją objętość i zmieniając barwę na cynamonową a następnie brązową aż do czarnej (w zależności od poziomu wypalenia). Z wnętrza zielonych ziaren, na ich powierzchnię wydostają się olejki, które sprawiają, że kawa posiada swój wyjątkowy zapach.

Zapach ziaren zielonych w niczym nie przypomina zapachu kawy wypalonej, a w większym stopniu zbliżony jest do zapachu wysuszonej trawy.

Podobnie jak ziarna kawy różnią się w wyglądzie przed procesem palenia oraz po nim, tak samo spożywanie kawy zielonej ( niepalonej ) oraz brązowej ( po paleniu ) przynosi inne pozytywne efekty.

Skupiając się na kawie zielonej – zyskała ona światowy rozgłos po opublikowaniu eksperymentu, jaki został wykonany przez amerykańskiego lekarza Mehmeta OZ ( tureckiego pochodzenia ).

Doktor Oz, jedna ze 100 najbardziej wpływowych osób wg magazynu “Time Magazine” podczas prowadzonego przez siebie programu telewizyjnego zaprosił do eksperymenty 100 kobiet z widowni. Panie zostały podzielona na 2 grupy. Jedna z grup przez 2 tygodnie dostawała do spożywania zieloną kawę, a druga placebo.

doktor-oz-manufakturakawy

Wyniki eksperymentu były zaskakujące – kobiety które spożywały zieloną kawę, nie zmieniając swojego stylu życia schudły średnio po 1 kg, wszystko dzięki kwasowi chlorogenowemu (cga), który zawarty jest w ziarnach zielonych, a znika w trakcie procesu palenia ziaren.

Eksperyment zyskał światowy rozgłos, a sprzedaż zielonej kawy znacząco wzrosła.

Warto zaznaczyć, iż najlepiej spożywać jak najświeższe ziarna oraz o ile to możliwe, z hodowli naturalnych organicznych. Zdobycie takich ziaren jest niezmiernie trudne, dlatego oferujemy takie ziarna w naszym sklepie.

Uważamy, iż pomimo tak zaskakujących efektów eksperymentu, nie ma złotego środka, który sam z siebie sprawi, że będziemy szczuplejsi, a najważniejsze to ruch i zbilansowana dieta. Niezależnie od wszystkiego kawa posiada wiele substancji poprawiających funkcjonowanie organizmu i z całą pewnością wpłynie pozytywnie na nasze ciało.

Zapraszamy do przeczytania artykułu, dlaczego warto pić kawę przed treningiem, co w efekcie może przełożyć się na szybsze chudnięcie.

Zachęcamy również do picia normalnej świeżo palonej kawy którą można nabyć w naszym sklepie.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

X