fbpx

Zielona kawa i odchudzanie

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, że kawa to brązowe lub ciemno-brązowe ziarna. Często widujemy również kawę w postaci zmielonej, lub kawy rozpuszczalnej w postaci małych brązowych granulek, które łatwo rozpuszczają się po zalaniu ich gorącą kawą.

Mało kto wie, jak powstaje brązowa kawa oraz jakie wyjątkowe właściwości posiada.

Kawa, którą pożywamy w postaci brązowych ziaren mielonych w młynkach do kawy, lub kupowana już w postaci zmielonej powstaje w procesie wypalania ziaren zielonych.

Ziarna zielone są wielokrotnie mniejsze niż te po wypaleniu o kolorze wyblakłej zieleni przechodzącej w bardzo delikatną żółć. Ziarna te pod wpływem wysokiej temperatury zaczynają pęcznieć powiększając swoją objętość i zmieniając barwę na cynamonową a następnie brązową aż do czarnej (w zależności od poziomu wypalenia). Z wnętrza zielonych ziaren, na ich powierzchnię wydostają się olejki, które sprawiają, że kawa posiada swój wyjątkowy zapach.

Zapach ziaren zielonych w niczym nie przypomina zapachu kawy wypalonej, a w większym stopniu zbliżony jest do zapachu wysuszonej trawy.

Podobnie jak ziarna kawy różnią się w wyglądzie przed procesem palenia oraz po nim, tak samo spożywanie kawy zielonej ( niepalonej ) oraz brązowej ( po paleniu ) przynosi inne pozytywne efekty.

Skupiając się na kawie zielonej – zyskała ona światowy rozgłos po opublikowaniu eksperymentu, jaki został wykonany przez amerykańskiego lekarza Mehmeta OZ ( tureckiego pochodzenia ).

Doktor Oz, jedna ze 100 najbardziej wpływowych osób wg magazynu “Time Magazine” podczas prowadzonego przez siebie programu telewizyjnego zaprosił do eksperymenty 100 kobiet z widowni. Panie zostały podzielona na 2 grupy. Jedna z grup przez 2 tygodnie dostawała do spożywania zieloną kawę, a druga placebo.

doktor-oz-manufakturakawy

Wyniki eksperymentu były zaskakujące – kobiety które spożywały zieloną kawę, nie zmieniając swojego stylu życia schudły średnio po 1 kg, wszystko dzięki kwasowi chlorogenowemu (cga), który zawarty jest w ziarnach zielonych, a znika w trakcie procesu palenia ziaren.

Eksperyment zyskał światowy rozgłos, a sprzedaż zielonej kawy znacząco wzrosła.

Warto zaznaczyć, iż najlepiej spożywać jak najświeższe ziarna oraz o ile to możliwe, z hodowli naturalnych organicznych. Zdobycie takich ziaren jest niezmiernie trudne, dlatego oferujemy takie ziarna w naszym sklepie.

Uważamy, iż pomimo tak zaskakujących efektów eksperymentu, nie ma złotego środka, który sam z siebie sprawi, że będziemy szczuplejsi, a najważniejsze to ruch i zbilansowana dieta. Niezależnie od wszystkiego kawa posiada wiele substancji poprawiających funkcjonowanie organizmu i z całą pewnością wpłynie pozytywnie na nasze ciało.

Zapraszamy do przeczytania artykułu, dlaczego warto pić kawę przed treningiem, co w efekcie może przełożyć się na szybsze chudnięcie.

Zachęcamy również do picia normalnej świeżo palonej kawy którą można nabyć w naszym sklepie.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

×
ODBIERZ RABAT NA NASZE KAWY
Zakręć kołem i odbierz kupon rabatowy na nasze kawy.
Wystarczy że wypełnisz poniższy formularz i możesz odebrać swój rabat na naszym Kole Fortuny:
Zasady
-kupon działa tylko na kawy w opakowaniach 250g, 500g i 1kg
- Oszukiwanie jest niedozwolone ;)
- Rabat nie łączy się z innymi promocjami i rabatami
- Rabat jest aktywny tylko przez 2 dni


Administratorem danych osobowych jest SAMUM Piotr Grzywacz z siedzibą w Nowej Iwicznej, ul. Zimowa 5/1, 05-500 Nowa Iwiczna, NIP: 732-192-53-95.

Podane w formularzu dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych produktów i usług SAMUM Piotr Grzywacz (Manufaktura Kawy) (wysyłka broszur drukowanych, wysyłka e-maili, kontakt telefoniczny) oraz w celach określonych w poszczególnych zgodach, które Państwo wyrazili.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, nie jest wymogiem ustawowym lub umownym oraz nie stanowi warunku zawarcia umowy. Można wyrazić zarówno wszystkie zgody lub niektóre z nich, jak i nie wyrazić żadnej.

W każdej chwili mogą Państwo cofnąć każdą zgodę udzieloną SAMUM Piotr Grzywacz (Manufaktura Kawy) w związku z przetwarzaniem danych osobowych bez ponoszenia negatywnych konsekwencji. Wystarczy wysłać e-mail, zadzwonić lub przesłać wiadomość pocztą tradycyjną na wskazane powyżej dane kontaktowe. Wolę cofnięcia zgody można wyrazić w dowolny sposób, jedynym warunkiem jest, aby dotarła ona do naszej wiadomości. Cofnięcie zgody nie wpływa na legalność przetwarzania Państwa danych przed tym czynem, tzn. do momentu cofnięcia zgody przetwarzanie Państwa danych przez SAMUM Piotr Grzywacz (Manufaktura Kawy) jest legalne. Odnośnie do przetwarzania Państwa danych w celu marketingu własnych produktów lub usług SAMUM Piotr Grzywacz (Manufaktura Kawy) mogą Państwo wnieść sprzeciw.

Państwa dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu przetwarzaniu (np. profilowaniu), które wywołuje wobec Państwa skutki prawne lub w podobny sposób istotnie na Państwa wpływa, niemniej jednak korzystamy z plików cookies oraz innych systemów rejestrujących ruch na naszych stronach internetowych.

Z naszym inspektorem ochrony danych osobowych można skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu 607-868-961 lub e-mailowo pod adresem kontakt@manufakturakawy.com
Prawie
15% Rabat
Nie tym razem
5% Rabat
Przepraszamy
10% Rabat
Innym razem
Przykro nam
Spróbuj ponownie
12% Rabat
Przegrana
Może innym razem