fbpx

Co Ty wiesz o wypalaniu, czyli gra dla miłośników kawy

Uważasz się za miłośnika i znawcę kawy? Marzysz o własnej palarni kawy, w której będziesz starannie dobierał sposób wypalania ziaren? Twoje marzenie może się wkrótce spełnić! No, prawie. W Stanach Zjednoczonych powstaje właśnie gra planszowa, dzięki której poznasz meandry związane z produkcją świeżo palonej kawy z przeróżnych zakątków świata.

Zostań właścicielem palarni kawy w „Coffee Roaster”

Co wiemy o powstającej właśnie grze? Szczerze mówiąc, niewiele. Z dostępnych informacji wynika jednak, że bazuje ona na japońskim oryginale zatytułowanym „Coffee Roaster”. Jest to gra dla pojedynczego gracza, czyli coś dla wielbicieli kawy i spokojnych wieczorów spędzanych w domowym zaciszu.

Na czym polega gra?

Nie znamy jeszcze szczegółów związanych z mechaniką gry. Wiemy jednak, że jej celem będzie udoskonalenie w trakcie każdej rundy metod wypalania ziaren. Gracz rozpoczyna rozgrywkę z żetonami, które odpowiadają zielonym ziarnom jednej z 22 znanych odmian kawy. Podczas gry będzie losował kolejne żetony i podejmował strategiczne decyzje o ich zatrzymaniu lub odrzuceniu. Wszystko po to, aby doprowadzić proces palenia danej odmiany ziaren do perfekcji.

Gracz do swojej dyspozycji będzie miał takie żetony akcji jak np. zwiększanie intensywności wypalania ziaren, zmniejszanie wilgotności czy nadawanie ziarnom dodatkowych cech, takich jak większa słodycz lub kwasowość. Innymi słowy, wszystko to, z czym mierzą się właściciele palarni kawy w prawdziwym życiu, aby otrzymać idealnie wypalone ziarna, z których zaparzamy kawę o niepowtarzanym smaku i aromacie.

Ponoć gra, zwłaszcza na początku, nie będzie należała do łatwych. Z pierwszych opinii wynika, że zdecydowanie nie jest to rozgrywka na jeden raz. Warto do niej powracać, poznawać kolejne zasady rządzące pracą w palarni, zdobywać coraz większe doświadczenie oraz udoskonalać proces powstawania świeżo palonych ziaren kawy.

Jak na razie gra dostępna jest w przedsprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Cena to 45 dolarów wraz z kosztami przesyłki na terenie USA. Za wydanie gry odpowiada wydawnictwo Stronghold Gamesgier, uznawane za lidera rynku gier o wyspecjalizowanej tematyce.

Jeśli chcesz poczuć się jak właściciel palarni kawy, to ta gra jest z pewnością dla ciebie. Czy będzie dostępna w Polsce? Na razie nie wiadomo. Jednak w oczekiwaniu na jej pojawienie się na rodzimym rynku pomoże ci pyszna, świeżo palona kawa od Manufaktury Kawy!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

X