fbpx

Świeżo Palona Kawa Warszawa

W październiku w Warszawie miało miejsce coroczne wielkie i uroczyste “Święto kawy i herbaty”.

Na tym wspaniałym wydarzeniu nie zabrakło również nas. Tym razem postanowiliśmy zrezygnować z wystawiania naszych wyjątkowych Świeżo Palonych Kawy. Nasz czas poświęciliśmy na uczestniczenie w warsztatach oraz rozmowach ze znanymi baristami, m.in. Mistrzem Świata w zaparzaniu kawy za pomocą Aeropresa oraz właścicielami wyjątkowych warszawskich kawiarni.

swiezo-palona-kawa-warszawa-2swiezo-palona-kawa-warszawa-3swiezo-palona-kawa-warszawa-4swiezo-palona-kawa-warszawa-5Cel jaki przed sobą postawiliśmy, to w związku ze stale narastającą trzecią falą kawy ( zainteresowanie klientów wysokogatunkowymi, jednorodnymi kawami ), zacieśnianie współpracy z najznakomitszymi warszawskimi kawiarniami. Chcemy, aby współpraca, obfitowała w ciągle podnoszenie jakości naszych kaw i dostarczanie do polskich kawiarni, najlepszych, wyjątkowych i niepowtarzalnych świeżo palonych kaw, prosto z naszej palarni. Dlatego też zbieramy informacje o oczekiwaniach kawiarni względem rodzajów kawy, jakimi są zainteresowane, metod parzenia kawy oraz oczekiwanych smakach i aromatach. Zbierane informacje pozwalają nam spojrzeć na nasze produkty od strony konsumenta i móc obiektywnie ocenić, czy osiągnęliśmy perfekcję przy paleniu konkretnego gatunku kawy, czy istnieje jeszcze pole do poprawienia jej walorów smakowych.swiezo-palona-kawa-warszawa-6

Posiadając wiedzę o oczekiwaniach klienta oraz możliwości pracy nad konkretną kawą, każdego dnia analizujemy nasze działania i szukamy miejsc, w których możemy się poprawić, aby stale się rozwijać i dążyć do doskonałości w miejscach. Pamiętamy jednocześnie, że ten kto uważa że osiągnął doskonałość i wie wszystko, ten nie wie nic. Z tego też powodu prowadzimy ciągłe poszukiwania najlepszych gatunków kaw, z różnych zakątków globu, a następnie dobieramy do nich idealnych profilów palenia, aby wydobyć z ziaren ich prawdziwą esencję.

Produkując nasze świeżo palone kawy, nie idziemy na kompromisy. Znawcy kawy wiedzą, iż palona kawa, bez względu na warunki, swoją świeżość utrzymuje maksymalnie do dwóch miesięcy od daty palenia. Dlatego też, staramy się nie produkować kaw na “magazyn”, lecz palić kawę jedynie pod zamówienia.

Jednakże, przy każdym paleniu kawy, ze względów jakościowo-technicznych musimy palić trochę więcej kawy, niż wynika to z naszych zamówień. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie i docenianie naszych kaw przez klientów, większość kaw sprzedawana jest w ciągu kilku dni od daty palenia. Kawy, które są nadwyżką naszej produkcji względem zamówień wystawiamy w naszym sklepie internetowym, zazwyczaj w promocyjnej cenie.

W ostatnim czasie naszymi kawami zachwycała się jedna z najciekawszych kawiarni we Wrocławiu – BON TON ( facebook: https://www.facebook.com/bontonwro/ ) – link do informacji: https://www.facebook.com/bontonwro/photos/a.1723551497892938.1073741828.1562471130667643/1784556118459142/?type=3Jeżeli chcielibyście zakupić naszą kawę, to zapraszamy w każdą środę w parzyste tygodnie do Fortecy Kręglickich w Warszawie, gdzie kupicie świeżo paloną kawę, paloną w dzień weekend poprzedzający to wydarzenie, czyli 3-4 dni wcześniej.

W najbliższym czasie mamy zaplanowany wyjazd do Niemiec, aby szukać nowych niespotykanych smaków, wśród najlepszych kaw na świecie, a w międzyczasie zachęcamy do zamawiania najlepszej świeżo palonej kawy w Warszawie i poza nią :).

 

Komentarze o "Świeżo Palona Kawa Warszawa"

  1. kawa sklep napisał:

    Bardzo ciekawy wpis. Jestem mieszkanką Warszawy, ale nie wiedziałam, że odbywa się w niej takie wydarzenie. Szkoda, bo na pewno bym się pojawiła. Mam nadzieję, że kolejna edycja mnie nie ominie. Jestem wielka miłośniczką kawy i mam nadzieję, że dowiem się tam czegoś ciekawego. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

X