fbpx

Dlaczego nasza kawa jest wyjątkowa

Manufaktura Kawy cupping naszych kaw
Manufaktura Kawy cupping naszych kaw

Z miłości do kawy

Marka Manufaktura Kawy została stworzona przez grupę miłośników kawy z miłości do niej. Zafascynowani smakiem i aromatem tego wspaniałego napoju szukaliśmy coraz doskonalszych kaw.

Ku naszemu zaskoczeniu z każdym miesiącem poszukiwań okazywało się, że kawy dostępne na naszym rynku są średniej lub niskiej jakości. Dokonywaliśmy zakupów kaw tańszych i droższych, cechujących się różnymi aromatami, lecz mieliśmy wrażenie, że sprzedawane kawy nie oferują pełnych walorów smakowych jakie można osiągnąć przy świeżym wypalaniu zielonych ziaren kawy.

Świeżo palona kawa

Jest to głównie spowodowane faktem, iż kawy są wypalane wiele miesięcy przed ich faktyczną sprzedażą. Przekłada się to na jej świeżość (kawa traci swój prawdziwy smak i aromat po miesiącu od wypalenia). Przeglądając produkty dostępne w sklepach i marketach można spostrzec, że termin przydatności kawy do spożycia to nawet 2-3 lata wprzód.

Kawa starzeje się po miesiącu od wypalenia

Kawa sprzedawana w sklepach ma datę ważności 2-3 lata.

Oznacza to, że kawy, które są kupowane przez konsumentów po prostu są stare.

Kawy z Manufaktury Kawy, to zawsze świeże kawy.

kawa-swiezo-palona-organiczna

Co więcej, większość firm, aby obniżyć koszty, lub zwiększyć zysk tworzy mieszanki, w których znajduje się zarówno Arabiki jak i Robusta.

Jeżeli uda się znaleźć kawę, która zawiera 100% Arabiki (producenci często oszukują klientów, nie informując ich o domieszkach Robusty), to jest ona niskiej jakości.

Arabika Arabice nie równa – jakość ziaren zależna jest od ich wielkości. Im większe ziarna, tym kawa jest lepsza. Większość producentów sprzedaje małe ziarna, które są tańsze oraz gorsze w smaku.

Obserwując rynek kawy w Polsce postanowiliśmy stworzyć markę kawy, która będzie utożsamiana z najwyższą jakością kawy.

Kawy, która produkujemy cechują się:

  • Wypalaniem ziaren specjalnie na zamówienie klienta
  • Oferowaniem ziaren najwyższej jakości (bez domieszek)
  • Poziomem wypalenia na życzenie
  • Konkurencyjną ceną

Dokładamy wszelkich starań, aby zachować najwyższą jakość naszych kaw. Staramy się, aby każde ziarno wypalane przez nas było wypalone idealnie.

Nie szczędzimy czasu oraz wysiłku, aby stale doskonalić nasze umiejętności, które przekładają się na jakość wypalanej kawy.

Duże palarnie oraz koncerny używają wszelkich metod, aby przyspieszyć palenie kawy. Standardowy poprawny proces palenia trwa około 14-18 min do czego należy dodać czas na schłodzenie ziaren, który powinien odbywać się za pomocą nawiewu zimnym powietrzem. Dzięki takiemu procesowi palenia kawy z ziaren wydobywa się najlepszy smak i zapach. Niestety koncerny oraz duże palarnie stosują metody przyspieszenia palenia kawy, dzięki którym potrafią wypalać kawy w przeciągu 3 min, tracąc tym samym możliwość wydobywania z kawy tego co najlepsze. Co więcej, aby nie tracić czasu na chłodzenie, kawa wrzucana jest do zimnej wody, co po raz kolejny powoduje utratę smaku.

Kawy Manufaktury Kawy palone są naturalnymi metodami zapewniającymi ziarnom kawy najlepsze warunki. Nie staramy się przyspieszać procesów lub szukać metod wypalania lub chłodzenia na skróty. Uważamy że tradycyjne metody są najlepsze i tylko na nich się opieramy.

Nie nasączamy kawy żadnymi substancjami chemicznymi, które mogą powodować wydłużenie procesu starzenia. Nie potrzebujemy stosować takich metod, ponieważ sprzedajemy kawę świeżą, wypaloną na bieżąco, na zamówienie klienta.

Kawy pakujemy w najwyższej jakości torby, które dodatkowo wyposażone są w strunę. Dzięki temu opakowanie kawy można łatwo otworzyć i zamknąć, aby zachowywać jak najdłużej jej aromat.

Jesteśmy doceniani przez naszych klientów, którzy rezygnują z zakupu kaw sieciowych na rzecz kaw spod marki Manufaktura Kawy.

Spróbuj i Ty – na pewno się nie zawiedziesz !

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

X