fbpx

Specialty coffee, czyli jak specjalna jest nasza kawa (4/4)

Specialty coffee, czyli jak specjalna jest nasza kawa – część 3

Większość zebranych i obrobionych ziaren kawy nie jest przeznaczona na rynek krajowy, tylko trafia do odbiorców w Europie czy Ameryce Północnej. Dlatego po potwierdzeniu ich najwyższej jakości przez Q Graderów i nadaniu im statusu specialty, przygotowywana jest oferta handlowa i kawa wystawiana jest na sprzedaż.

 

Wiele palarni oferujących kawy specialty, w tym również Manufaktura Kawy, po przeprowadzeniu dokładnej analizy raportów jakości dokonuje zakupów przez pośrednika – firmę, specjalizującą się w wyszukiwaniu i dostawie najlepszych ziaren, lub też poprzez tzw. direct trade, czyli zakup bezpośrednio od plantatora bądź grupy producentów. Jest to obecnie niezwykle popularny trend, gdyż minimalizacja ilości pośredników umożliwia zapłacenie wyższej ceny plantatorom i otrzymanie lepszej kawy bez podnoszenia ceny końcowej dla konsumentów.

Kawy specialty pakowane są do worków jutowych, sizalowych, lub specjalnych worków GrainPro i niezwłocznie przekazywane do transportu do palarni. Worki zapewniają odpowiedni dopływ powietrza, co gwarantuje utrzymanie jakości i świeżości, oraz zapobiegają zawilgoceniu ziaren i rozwojowi pleśni.

Kiedy przesyłka z zieloną kawą trafia wreszcie do palarni, przychodzi czas na jej wypalenie i transformację w piękne aromatyczne brązowe ziarna, które wszyscy doskonale znamy. Bynajmniej nie jest to proste zadanie, gdyż zanim wypalona kawa zostanie zaoferowana klientom, osoba odpowiedzialna za jej wypalenie (ang.: roaster) musi opracować optymalny sposób palenia, który wydobędzie z ziaren ich najlepsze cechy. Niewykwalifikowany roaster decydując o niewłaściwym profilu może zaprzepaścić wszystkie wcześniejsze trudy plantatorów poniesione podczas uprawy, zbioru, obróbki, późniejszej selekcji, oceny i transportu kawy.

W Manufakturze Kawy rozpoczynamy opracowanie profilu palenia od kilku do kilkunastu próbek i przeprowadzenia ich cuppingów. To źródło cennych informacji nie tylko na temat tego, który z trzech podstawowych rodzajów palenia kawy jest najbardziej odpowiedni: jasny, średni czy ciemny. Każdy z nich zapewni inne wrażenia smakowe i aromatyczne. Oczywiście z doświadczenia wiemy, że to jasno i średnio palone kawy zapewniają najbardziej złożony smak i zachowują najwięcej owocowego charakteru. Takie profile palenia dają naturalne nuty cytrusowe, kwiatowe, czekoladowe czy miodowe.

Jednak to wielokrotne próby i cuppingi, często również z uczestnictwem doświadczonych, znajomych baristów, pozwalają na precyzyjne dostrojenie procesu palenia kawy. Kiedy już jesteśmy pewni, że opracowany przez nas profil wydobywa z kawy to co najlepsze, pojawia się ona w ofercie w naszym sklepie internetowym. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z kawą specialty, a to oznacza szczególną troskę i specjalne traktowanie z naciskiem na jakość na każdym etapie jej przygotowania.

Manufaktura Kawy oferuje kawę, która jest palona dopiero po złożeniu zamówienia i niezwłocznie wysyłana w odpowiednim opakowaniu, zapewniającym utrzymanie pełnego aromatu i smaku. Zależy nam na tym, żeby wyjątkowa kawa trafiała do klienta w jak najkrótszym czasie. W ten sposób zapewniamy nie tylko najwyższą jakość, ale również największą świeżość kawy. Regularnie przeprowadzamy cuppingi kontrolne wypalanych kaw, aby mieć pewność, że spełniają nasze surowe normy jakości i nie zawiodą oczekiwań naszych klientów. Kontakt zwrotny i sugestie klientów są niezwykle cenne, gdyż są dla nas formą weryfikacji wykonanej przez nas pracy.

Kawa specialty, to produkt absolutnie najwyższej jakości, gdzie na żadnym z etapów uprawy, obróbki czy przygotowania nie idzie się na żadne kompromisy. To produkt ekskluzywny, stanowiący tylko 1% całego rynku kawy. Każdy z etapów jej pozyskania i przygotowania jest niezwykle wymagający i stawia trudne wyzwania, jednak nagrodą jest filiżanka cudownego napoju o intensywnym i urzekającym aromacie oraz klarownym, delikatnym, naturalnie słodkim smaku. Doskonale zrównoważona i orzeźwiająca, po prostu kawa w najlepszym wydaniu – kawa SPECJALNA. Sami spróbujcie. Naprawdę warto.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

×
ODBIERZ RABAT NA NASZE KAWY
Zakręć kołem i odbierz kupon rabatowy na nasze kawy.
Wystarczy że wypełnisz poniższy formularz i możesz odebrać swój rabat na naszym Kole Fortuny:
Zasady
-kupon działa tylko na kawy w opakowaniach 250g, 500g i 1kg
- Oszukiwanie jest niedozwolone ;)
- Rabat nie łączy się z innymi promocjami i rabatami
- Rabat jest aktywny tylko przez 2 dni


Administratorem danych osobowych jest SAMUM Piotr Grzywacz z siedzibą w Nowej Iwicznej, ul. Zimowa 5/1, 05-500 Nowa Iwiczna, NIP: 732-192-53-95.

Podane w formularzu dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych produktów i usług SAMUM Piotr Grzywacz (Manufaktura Kawy) (wysyłka broszur drukowanych, wysyłka e-maili, kontakt telefoniczny) oraz w celach określonych w poszczególnych zgodach, które Państwo wyrazili.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, nie jest wymogiem ustawowym lub umownym oraz nie stanowi warunku zawarcia umowy. Można wyrazić zarówno wszystkie zgody lub niektóre z nich, jak i nie wyrazić żadnej.

W każdej chwili mogą Państwo cofnąć każdą zgodę udzieloną SAMUM Piotr Grzywacz (Manufaktura Kawy) w związku z przetwarzaniem danych osobowych bez ponoszenia negatywnych konsekwencji. Wystarczy wysłać e-mail, zadzwonić lub przesłać wiadomość pocztą tradycyjną na wskazane powyżej dane kontaktowe. Wolę cofnięcia zgody można wyrazić w dowolny sposób, jedynym warunkiem jest, aby dotarła ona do naszej wiadomości. Cofnięcie zgody nie wpływa na legalność przetwarzania Państwa danych przed tym czynem, tzn. do momentu cofnięcia zgody przetwarzanie Państwa danych przez SAMUM Piotr Grzywacz (Manufaktura Kawy) jest legalne. Odnośnie do przetwarzania Państwa danych w celu marketingu własnych produktów lub usług SAMUM Piotr Grzywacz (Manufaktura Kawy) mogą Państwo wnieść sprzeciw.

Państwa dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu przetwarzaniu (np. profilowaniu), które wywołuje wobec Państwa skutki prawne lub w podobny sposób istotnie na Państwa wpływa, niemniej jednak korzystamy z plików cookies oraz innych systemów rejestrujących ruch na naszych stronach internetowych.

Z naszym inspektorem ochrony danych osobowych można skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu 607-868-961 lub e-mailowo pod adresem kontakt@manufakturakawy.com
Prawie
15% Rabat
Nie tym razem
5% Rabat
Przepraszamy
10% Rabat
Innym razem
Przykro nam
Spróbuj ponownie
12% Rabat
Przegrana
Może innym razem