fbpx

World of Coffee – Berlin 2019

World of Coffee – Berlin 2019

Każdego roku impreza World of Coffee, będąca największymi targami kawy specialty w Europie, gromadzi całe tłumy specjalistów i amatorów z całego świata. Co roku również odbywa się ona w innym mieście Starego Kontynentu. W bieżącym, 2019 roku, po Amsterdamie, Budapeszcie oraz Dublinie, europejską stolicą kawy od 6-go do 8-go czerwca został Berlin.

World of Coffee, to okazja do zdobycia nowych kontaktów handlowych i towarzyskich, poznania najnowszej technologii w branży, podniesienia swojej wiedzy na serii wykładów, uzupełnienia biblioteki o pozycje często niemalże niedostępne oraz przede wszystkim szansa na zaznajomienie się z ofertą importerów, przetestowanie wielu kaw i podpisanie umów na ich dostawę. Która firma z branży kawowej troszcząca się o swój rozwój jak i zadowolenie swoich klientów może odmówić udziału w takim wydarzeniu? Na pewno nie Manufaktura Kawy!

Wybraliśmy się na targi World of Coffee z jasno określonymi celami. Najważniejszym był dla nas wybór i zakontraktowanie kawy, która zachwyci naszych klientów. Dlatego najwięcej czasu zajęły nam rozmowy z właścicielami plantacji i importerami od których do tej pory kupowaliśmy kawy specialty, a także z plantatorami i dystrybutorami z którymi dopiero rozważamy rozpoczęcie takiej współpracy.

Żadna poważna rozmowa o interesach nie może się odbyć bez filiżanki kawy, a już tym bardziej na World of Coffee. Cupping, czyli testowanie smaku kawy, jest dla nas najbardziej ekscytującą częścią targów. Każdego dnia spróbowaliśmy kilkudziesięciu kaw z ostatnich zbiorów od naszych dotychczasowych dostawców, a także zapoznaliśmy się z ofertą innych plantacji i importerów. Wiele kaw na World of Coffee jest naprawdę pyszna, a ich wspomnienia pozostaną z nami na długo.

Cuppingi to nie tylko szansa na poznanie aktualnej oferty rynkowej, ale również okazja na zaznajomienie się z osiągnięciami innych palarni kawy. Odwiedziliśmy wiele z nich i długo dyskutowaliśmy o sposobach uzyskiwania właściwych profili smaku wypalanej kawy. Mamy nadzieję, że wymiana doświadczeń przełoży się na większe zadowolenie naszych klientów. Brakujących informacji, których nie udało nam się zdobyć od innych wystawców, szukaliśmy w literaturze na świetnie przygotowanym stoisku SCA (Specialty Coffee Association) oraz na wykładach przygotowanych przez organizatorów. Wykłady oprócz poszerzania wiedzy technicznej poruszały również tematy niezwykle istotne w świecie kawy specialty takie jak zmiany klimatyczne i ochrona środowiska. Bardzo nas to cieszy, że tematy ważne dla nas w Manufakturze Kawy są priorytetowe również dla SCA.

World of Coffee to też wszystko, co w jakikolwiek sposób łączy się z kawą. Urządzenia do zaparzania kawy, opakowania do jej tansportu i przechowywania, dodatki do kawy, dzbanki, filiżanki, kubeczki, łyżeczki oraz wszystkie możliwe gadżety o tematyce kawowej. Ekspresy do kawy wyglądające jak elementy scenografii z filmów science fiction sterowane bezprzewodowo za pomocą tabletów i proste dripy Hario V60 w wielu tęczowych kolorach. Całe stoiska zautomatyzowanych elektrycznych młynków do kawy oraz szeroki wybór młynków ręcznych.

Przy ekspozycji firmy Comandante, producenta wspaniałych młynków ręcznych, spędziliśmy nieco więcej czasu. Szczęście się do nas uśmiechnęło, bo osobą z którą rozmawialiśmy był sam wynalazca młynka i założyciel firmy Bernd Braune! Oprócz przedstawienia wszystkich szczegółów konstrukcji wspomniał również że szykuje nowy produkt i będzie to naprawdę COŚ. Niestety oprócz tajemniczego uśmiechu nie udało nam się uzyskać więcej informacji.

Czy to wszystko? Zdecydowanie NIE! Podczas targów World of Coffee byliśmy również na mistrzostwach świata baristów. Oczywiście gorąco kibicowaliśmy Agnieszce Rojewskiej, która zajęła trzecie miejsce w konkursie. Gorąco gratulujemy! Prawdopodobnie relacje z wszystkich występów finałowych będą dostępne w internecie, ale na pewno nie oddadzą tych emocji, które były na żywo. Tego klimatu nie da się przekazać żadnym filmem.

Jeżeli cenicie sobie dobrą kawę, to z całą pewnością warto World of Coffee odwiedzić chociaż raz, żeby zobaczyć to wszystko na własne oczy, poczuć tę atmosferę i przede wszystkim spróbować pysznych kaw. W przyszłym roku będzie ku temu sprzyjająca okazja. Kolejne targi odbędą się w Warszawie! Mamy nadzieję że Was tam spotkamy. My będziemy na pewno!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

X