fbpx

Zielona kawa właściwości

W tym artykule chcielibyśmy opisać pozytywne właściwości zielonej kawy.

Od wielu lat w świecie lekarskim oraz w mediach toczą się walki dotyczące właściwości zdrowotnych zwykłej kawy palonej oraz herbaty. W ostatnim czasie do tych dwóch produktów dołączyła dodatkowo kawa  zielona, w której odkryto niezwykłe właściwości zdrowotne.

Bogata w polifenole kawa zawiera ponad 1000 różnych, naturalnych związków chemicznych, które sprzyjająco oddziałują wewnątrz komórek. Jak udowodniono, kawa włącza geny, które promują “młodzieńcze” funkcjonowanie komórek.

W szczególności jeden związek chemiczny – kwas chlorogenowy – zapewnia mnóstwo korzyści wliczając w to hamowanie poposiłkowych skoków glukozy, które mogą przyczyniać się do powstania otyłości i cukrzycy.

Jedną ze szczególnych własności zielonej kawy jest fakt, iż dzięki zawartości bardzo dużej ilości polifenolów, zwiększa ona szanse na przeżycie komórek mózgowych w obliczu poważnego stresu oksydacyjnego aż o 78%.

Jednym z powodów, dla których warto pić zieloną kawę jest fakt, iż w trakcie palenia kawy, wysoka temperatura, jakiej poddawane są ziarna ( 220-240 st. C ) niszczy ogromną ilość korzystnych polifenoli, czyniąc kawę paloną znacznie mniej zdrową, niż mogłaby być.

Dodatkowo udowodniono, że picie dużej ilości kawy – nawet powyżej 12 filiżanek dziennie może pomóc przeciwdziałać chorobom sercowo-naczyniowym, powstawaniu nowotworów, cukrzycy, chorób wątroby i Altzhimera.

Kawa zielona światowy rozgłos po opublikowaniu eksperymentu, jaki został wykonany przez amerykańskiego lekarza Mehmeta OZ ( tureckiego pochodzenia ).

Zielona kawa właściwości

Doktor Oz, jedna ze 100 najbardziej wpływowych osób wg magazynu “Time Magazine” podczas prowadzonego przez siebie programu telewizyjnego zaprosił do eksperymenty 100 kobiet z widowni. Panie zostały podzielona na 2 grupy. Jedna z grup przez 2 tygodnie dostawała do spożywania zieloną kawę, a druga placebo.

doktor-oz-manufakturakawy

Wyniki eksperymentu były zaskakujące – kobiety które spożywały zieloną kawę, nie zmieniając swojego stylu życia schudły średnio po 1 kg, wszystko dzięki kwasowi chlorogenowemu (cga), który zawarty jest w ziarnach zielonych, a znika w trakcie procesu palenia ziaren.

Eksperyment zyskał światowy rozgłos, a sprzedaż zielonej kawy znacząco wzrosła.

Warto zaznaczyć, iż najlepiej spożywać jak najświeższe ziarna oraz o ile to możliwe, z hodowli naturalnych organicznych. Zdobycie takich ziaren jest niezmiernie trudne, dlatego oferujemy takie ziarna w naszym sklepie.

Uważamy, iż pomimo tak zaskakujących efektów eksperymentu, nie ma złotego środka, który sam z siebie sprawi, że będziemy szczuplejsi, a najważniejsze to ruch i zbilansowana dieta. Niezależnie od wszystkiego kawa posiada wiele substancji poprawiających funkcjonowanie organizmu i z całą pewnością wpłynie pozytywnie na nasze ciało.

Kawa zielona gdzie kupić

Zapraszamy do przeczytania artykułu, dlaczego warto pić kawę przed treningiem, co w efekcie może przełożyć się na szybsze chudnięcie.

Zachęcamy również do picia normalnej świeżo palonej kawy którą można nabyć w naszym sklepie.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

X