fbpx

4 błędy, którymi zabijasz smak porannej kawy

Dla niektórych parzenie kawy to niemalże forma sztuki. Innym zależy przede wszystkim na potężnej dawce energii, która pozwoli im przetrwać kolejny dzień. Bez względu na to, do której grupy należysz, przyznasz, że poranek, w którym śpieszysz się do pracy, nie sprzyja delektowaniu się małą czarną. Pośpiech nie oznacza jednak, że musisz skazywać się na bezsmakową lurę. Wyeliminuj poniższe błędy i ciesz się wyjątkowym smakiem kawy, który doda ci sił i wprawi w pozytywny nastrój.

1. Niecierpliwość

Czasami rezygnujesz z parzenia porannej kawy, licząc na małą czarną w pracy. W ten sposób narażasz swoje kubki smakowe na kontakt ze zwietrzałą kawą rozpuszczalną, która smak i aromat zaczęła tracić już w kilka minut po otwarciu torebki.

Z drugiej strony, gdy decydujesz się wstać na tyle wcześnie, aby przyrządzić własną kawę, z niecierpliwością czekasz na zagotowanie się wody. Wydaje ci się, że rankiem twój czajnik jest wyjątkowo złośliwy i celowo wydłuża cały proces. Przyznaj się, jak często w pośpiechu sięgasz po czajnik i zalewasz ziarna zbyt zimną wodą? A przecież właściwa temperatura parzenia to niezwykle istotny krok, który pomaga przemienić się ziarnom kawy w bezcenny napój, który pobudzi twoje zmysły i pobudzi cię do życia. Tylko odpowiednia temperatura wody jest w stanie wydobyć z kawy pełny i głęboki smak i aromat.

Jeśli przed wypiciem pierwszej kawy nie masz cierpliwości do jej parzenia, przygotuj czajnik z wodą dzień wcześniej. Rano po prostu go włącz, oszczędzając czas i energię na uzupełnianie wody.

2. Zwietrzała mieszanka

W ciężkie poranki kusi cię opakowanie kawy rozpuszczalnej kupione 2 miesiące temu? Nie daj się! Jeśli marzysz nie tylko o dodatkowej energii, ale i wyjątkowych doznaniach smakowych i aromatycznych, postaw na świeżo palone ziarna mielone bezpośrednio przed parzeniem. To tylko kilka dodatkowych minut, dzięki którym efekty przejdą twoje największe oczekiwania.

3. Precyzja

Samo parzenie kawy nie jest trudne, ale zwłaszcza na początku wymaga twojej uwagi i precyzji. Pamiętaj, aby trzymać się ulubionych przepisów i stosuj odpowiednie proporcje wody i kawy, a także pilnuj czasu właściwego dla danego sposobu parzenia. W tym celu możesz skorzystać z cyfrowej wagi, ale równie dobrze sprawdzi się łyżeczka czy miarka. Początkowo zajmie ci to dodatkowe minuty (sekundy?), jednak z czasem dojdziesz do wprawy i odpowiednie proporcje zaczniesz dobierać automatycznie.

4. Mielenie

Jedynym sposobem na uzyskanie prawdziwego i oryginalnego smaku kawy jest użycie świeżo palonych ziaren, które zmielisz bezpośrednio przed parzeniem. Do tego celu warto zakupić odpowiedni młynek, najlepiej żarnowy, który pozwoli na zmielenie ziaren na grudki tej samej wielkości, które zaparzą się równomiernie. Jeśli posiadasz dobry młynek, a kawa ciągle nie jest idealna, poeksperymentuj z wielkością ziaren. W przypadku kawy słabej w smaku i kwaśnawej, następnym razem zmiel ziarna drobniej. Z kolei jeśli jest bardzo mocna i gorzkawa, spróbuj zaparzyć nieco większe ziarna.

Jeden komentarz o "4 błędy, którymi zabijasz smak porannej kawy"

  1. Kawiarnie napisał:

    Rano często przygotowujemy kawę w pośpiechu, a to zabija cały aromat i smak kawy. Dlatego czasem lepiej przystanąć w drodze do pracy przy dobrej kawiarni i delektować się profesjonalnie i precyzyjnie przygotowaną kawą 😉

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

×
ODBIERZ RABAT NA NASZE KAWY
Zakręć kołem i odbierz kupon rabatowy na nasze kawy.
Wystarczy że wypełnisz poniższy formularz i możesz odebrać swój rabat na naszym Kole Fortuny:
Zasady
-kupon działa tylko na kawy w opakowaniach 250g, 500g i 1kg
- Oszukiwanie jest niedozwolone ;)
- Rabat nie łączy się z innymi promocjami i rabatami
- Rabat jest aktywny tylko przez 2 dni


Administratorem danych osobowych jest SAMUM Piotr Grzywacz z siedzibą w Nowej Iwicznej, ul. Zimowa 5/1, 05-500 Nowa Iwiczna, NIP: 732-192-53-95.

Podane w formularzu dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych produktów i usług SAMUM Piotr Grzywacz (Manufaktura Kawy) (wysyłka broszur drukowanych, wysyłka e-maili, kontakt telefoniczny) oraz w celach określonych w poszczególnych zgodach, które Państwo wyrazili.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, nie jest wymogiem ustawowym lub umownym oraz nie stanowi warunku zawarcia umowy. Można wyrazić zarówno wszystkie zgody lub niektóre z nich, jak i nie wyrazić żadnej.

W każdej chwili mogą Państwo cofnąć każdą zgodę udzieloną SAMUM Piotr Grzywacz (Manufaktura Kawy) w związku z przetwarzaniem danych osobowych bez ponoszenia negatywnych konsekwencji. Wystarczy wysłać e-mail, zadzwonić lub przesłać wiadomość pocztą tradycyjną na wskazane powyżej dane kontaktowe. Wolę cofnięcia zgody można wyrazić w dowolny sposób, jedynym warunkiem jest, aby dotarła ona do naszej wiadomości. Cofnięcie zgody nie wpływa na legalność przetwarzania Państwa danych przed tym czynem, tzn. do momentu cofnięcia zgody przetwarzanie Państwa danych przez SAMUM Piotr Grzywacz (Manufaktura Kawy) jest legalne. Odnośnie do przetwarzania Państwa danych w celu marketingu własnych produktów lub usług SAMUM Piotr Grzywacz (Manufaktura Kawy) mogą Państwo wnieść sprzeciw.

Państwa dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu przetwarzaniu (np. profilowaniu), które wywołuje wobec Państwa skutki prawne lub w podobny sposób istotnie na Państwa wpływa, niemniej jednak korzystamy z plików cookies oraz innych systemów rejestrujących ruch na naszych stronach internetowych.

Z naszym inspektorem ochrony danych osobowych można skontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu 607-868-961 lub e-mailowo pod adresem kontakt@manufakturakawy.com
Prawie
15% Rabat
Nie tym razem
5% Rabat
Przepraszamy
10% Rabat
Innym razem
Przykro nam
Spróbuj ponownie
12% Rabat
Przegrana
Może innym razem